داستان ما

داستان ما

شرکت IEP MENA توسط جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و خبرگان صنعت آموزش و فناوری اطلاعات به عنوان نماینده منطقه خاورمیانه و شمال آفریقای شرکت IEP شکل گرفت. بنیانگذاران این شرکت همواره شاهد چالش هایی بوده‌اند که دانشجویان بین المللی برای بهره مندی از کیفیت آموزش برتر با آن مواجه می‌شوند. لذا بر آن شدند تا با خلق یک مدل نوآورانه، محصولات و خدماتی به مشتریان ارائه کنند که این چالش‌ها را از راه دانشجویان و متقاضیان مهاجرت تحصیلی بردارد.

این چالش‌های اساسی عبارتند از:

  • عدم آمادگی کافی در زبان انگلیسی آکادمیک
  • هزینه بالای تحصیل در دانشگاه‌های معتبر آمریکای شمالی
  • شوک فرهنگی ناشی از ورود به دانشگاه و محیط زندگی متفاوت
  • مشکل در درک سیستم آموزشی دانشگاه مقصد
  • ایجاد وقفه در تحصیلات به علت طولانی شدن فرآیند اخذ ویزای تحصیلی

این موانع باعث ایجاد استرس و تنش بسیار زیاد برای دانشجویانی می‌شود که تحصیلات با کیفیت بالا در سطح جهانی را هدف قرار می‌دهند. بدیهی بود که وجود یک برنامه آماده سازی پیش از ورود به مقصد نه تنها می تواند دانشجویان را در برطرف کردن چالش‌های فوق کمک کند، بلکه می تواند آن‌ها را برای ادامه تحصیل موفقیت آمیز آماده سازد.

با استفاده از فناوری‌های دیجیتال، IEP یک سیستم آموزشی ترکیبی (خودآموز + اساتید خارجی و بومی) با همکاری شرکای تجاری و به منظور به حداکثر رساندن اثربخشی یادگیری طراحی کرده است:

  • دانشگاه های مقصد در آمریکای شمالی
  • دانشگاه های مبدا در ایران
  • شرکت‌های مشاوره و اعزام دانشجو و وکلای رسمی مهاجرت
  • سامانه IEP با امکان دسترسی سراسر دنیا

هدف ما این است که با استفاده از ارزش افزوده سیستم آموزشی IEP، از تمامی توانایی های عوامل فوق حداکثر بهره برده شود. دانشجویان از امکانات دانشگاه مبدا و سیستم آموزشی IEP استفاده می‌کنند تا تحصیل در رشته انتخابی خود را از خانه شروع کنند. آن‌ها ترم‌های ابتدایی را با همراهی تیمی از اساتید کشورشان و مدرسین دانشگاه مقصد به اتمام می‌رسانند. این به آن‌ها امکان می‌دهد تا در حالی که در کشور خود هستند با سیستم آموزش کانادا آشنا شوند. همچنین استفاده از تیم دستیاران تدریس بومی کمک می‌کند تا بر مشکل تسلط به زبان انگلیسی غلبه کنند و همچنین طی فرصتی مناسب، همزمان و بطور موازی با تحصیل، بتوانند سطح زبان خود را ارتقا دهند.

نکته آخر اینکه هدف ما فرآهم کردن فرصت های برابر برای دانشجویان بین المللی و در عوض جذب دانشجویان با ملیت‌های متنوع در سطح بین المللی است.

ما تمام تلاش خود را برای اطمینان از دستیابی به هدف خود مبنی بر ارائه آموزش مقرون به صرفه در سطح جهانی و با کیفیت بالا کرده و به حداکثر رساندن بهرمندی از تجربه یادگیری دانشجویان را اولویت قرار می‌دهیم.