وبلاگ

مدرسه ویلیام آکادمی

تحصیلات عالی در تمامی مقاطع می‌تواند زمینه‌ساز شغل مناسب و درآمد بالا در آینده شود. بسیاری از والدین خواستار تحصیل فرزندشان در بهترین مدارس و دانشگاه‌ها هستند. این شرایط تحصیلی عالی هر چه در مدارج پایین‌تر فراهم شود می‌تواند زمینه ورود به مدارج بالاتر در سطح کیفی بالا را تضمین کند.

 بنابراین بسیاری از والدین سرمایه‌گذاری در جهت تحصیل فرزند خود را از مدارج پایین‌تر و از مدارس شروع می‌کنند. کشور کانادا مدارسی معتبر و با سطح کیفی بالا دارد و دانشجویان از سراسر جهان برای تحصیل به کانادا سفر می‌کنند. پذیرش و شرایط تحصیل در کانادا در مقاطع دبستان و دبیرستان بسیار آسان‌تر است و این افراد می‌توانند به سادگی از مدارس پذیرش گرفته و در جهت ویزا اقدام کنند.

 اخذ ویزا برای تحصیل در این مقاطع آسان‌ است و دانش‌آموزان می‌توانند با طی کردن فرایندی ساده وارد خاک کانادا شوند. همچنین دانش‌آموزان به دلیل اینکه زیر سن قانونی هستند می‌تواند یک والد را به عنوان قیم قانونی با خود به کانادا بیاورند و در اینصورت احساس تنهایی نمی‌کنند و شرایط برایشان مهیاتر است. امکان تحصیل شبانه روزی و اقامت در خود مدارس نیز برای دانش‌آموزان فراهم است. همچنین با گرفتن دیپلم OSSD کانادا دانش‌آموزان به سادگی می‌توانند وارد دانشگاه‌ها و کالج‌های کشور کانادا شوند.

درباره مدرسه ویلیام آکادمی

ویلیام آکادمی یکی از مدارس معتبر کانادا است که در کوبورگ، آنتاریو واقع شده است. این مدرسه دوره‌های متوسطه (مقطع ۷-۱۲) را ارائه می‌دهد. ویلیام آکادمی دو پردیس دارد. یکی در خیابان ویکتوریا پارک در تورنتو که به راحتی با وسایل حمل و نقل عمومی قابل دسترس است. دیگری در کوبورگ و در مجاورت شهر تورنتو که یک مدرسه دولتی تاریخی است که در ابتدای سال ۱۹۸۱ تاسیس شده است.

دانش‌آموزان برای تحصیلات در مقاطع ۷-۹ می‌توانند در کوبورگ مشغول به تحصیل شوند و دانش‌آموزان در مقاطع ۱۰-۱۲ می‌توانند در هر دو پردیس به تحصیل بپردازند. ویلیام آکادمی از طریق ارائه تکنولوژی روز، استخدام معلمان اختصاصی و ایجاد جامعه‌ای از دانش‌‌آموزان سعی در ارائه خدمات آموزشی در بالاترین سطح دارد. آکادمی ویلیام معتقد است که هر دانش‌آموز در صورت حمایت و راهنمایی مناسب توانایی موفقیت را دارد. در ویلیام آکادمی، موانع یادگیری برطرف شده و این مدرسه از طریق آموزش متمرکز، گرفتن بازخورد شخصی، مدل‌سازی گسترده، ارزیابی مداوم در جهت بهبود یادگیری و ایجاد ارتباط قوی با والدین و سرپرستان دانش‌آموزان، سعی در ارتقا روند آموزشی خود دارد.

مرکز آموزشی ویلیام آکادمی، هشتاد و شش هزار فوت مربع، شامل کتابخانه، آزمایشگاه، محل رقص، استودیو موسیقی و دو سالن بدنسازی و ورزشی است. این مدرسه می‌تواند بیش از ۱۰۰۰ دانش‌آموز را با یک خوابگاه در پردیس دانشگاه و یک کافه تریای دوست داشتنی، همراه با یک محیط عالی آموزشی چند فرهنگی منحصر به فرد، در خود جای دهد.

 ویلیام آکادمی، چه در سطح محلی و چه در سطح بین‌المللی از جذابیت‌های زیادی برخوردار است. این آکادمی بستری را برای ارتباط میان دانش‌آموزان محلی و دانش‌آموزان بین‌المللی برای تبادل نظر و یادگیری از یکدیگر فراهم می‌کند. همچنین دانش‌آموزانی که به‌صورت شبانه روزی در ویلیام آکادمی مشغول به تحصیل هستند می‌توانند از امکاناتی مانند: سرویس رفت وآمد، محل اقامت مناسب، حمام، سالن غذا خوری و سلف و امکانات مطالعه برخوردار شوند. ویلیام آکادمی یک محیط ایده‌آل برای زندگی و تحصیل فراهم می‌کند و تلاش می‌کند تا هر دانش‌آموز احساس راحتی کند. برای دانش‌آموزان ویلیام آکادمی استقلال و نظارت در کنار هم در نظر گرفته شده است.

پردیس کوبورگ

پردیس کوبورگ آکادمی ویلیام

همانطور که پیش‌تر گفته شد دانش‌آموزان در کلیه مقاطع 7-12 می‌توانند در پردیس کوبورگ مشغول به تحصیل شوند. پردیس کوبورگ ویلیام آکادمی تنها 300 متر تا یکی از زیباترین سواحل انتاریو، پیاده‌روی دارد. کوبورگ مکانی فوق‌العاده‌ای برای آشنایی دانش‌آموزان بین‌المللی با فرهنگ کانادایی است.

طیف وسیع فعالیت‌های ورزشی و فرهنگی، توانایی دانش‌آموزان را در فراگیری زبان انگلیسی افزایش می‌دهد و به همان اندازه به آن‌ها دیدی نسبت به فرهنگ کانادایی می‌دهد. هر دو پردیس ویلیام آکادمی مرکز رسمی آزمون آیلتس نیز هستند. همچنین آکادمی ویلیام هر ساله یک اردوی تابستانی و زمستانی در پردیس کوبورگ برگزار می‌کند.

دیپلم OSSD

دانش‌آموزان ویلیام آکادمی در صورت فارق‌التحصیلی از این مدرسه دیپلم OSSD (The Ontario Secondary School Diploma) دریافت می‌کنند. این دیپلم به فارق‌التحصیلان استان آنتاریو داده می‌شود. این مدرک توسط تمامی دانشگاه‌های سراسر جهان برای پذیرش مستقیم به رسمیت شناخته می‌شود. از پایه 9-12 دانش‌آموزان می‌بایست واحدهای لازم را برای دریافت دیپلم OSSD پشت سر بگذارند.

 وزیر آموزش و پرورش آنتاریو، با نظارت و تایید مدیر مدرسه، دیپلم آنتاریو (OSSD) را به دانش‌آموزی که حداقل 110 ساعت آموزشی را پشت سر گذاشته باشد اعطا می‌کند.

برای بدست آوردن دیپلم آنتاریو یک دانش‌آموز باید موارد زیر را پشت سر بگذارد:

–  18 واحد اجباری شامل:

 • 4 واحد انگلیسی (مقاطع 9،10،11،12)
 • 3 واحد علوم ریاضی (مقاطع 9،10،11)
 • 2 واحد علوم (مقاطع 9،10)
 • 1 واحد فرانسه (یا زبان جایگذین)
 • 1 واحد تاریخ کانادا
 • 1 واحد جغرافیای کانادا
 • 1 واحد هنر (موسیقی یا هنرهای نمایشی)
 • 1 واحد بهداشت و تربیت بدنی
 • 5 واحد مطالعات شغلی
 • 5 واحد علوم مدنی

–  یک واحد اضافی، زبان انگلیسی (English)، یا علوم اجتماعی یا علوم انسانی (Social Sciences or Humanities)، یا مطالعات کانادایی یا جهانی (Canadian or World Studies)، یا زبان‌های بین‌المللی (International Languages).

–  یک واحد اضافه در زمینه سلامت (Health) یا تربیت بدنی هنرهای مطالعات تجاری(کسب و کاری) (Arts of Business Studies).

–  یک واحد اضافه در زمینه علوم (Science) (مقطع 11،12) یا آموزشات فناوری (Technology Education).

–  کسب 12 واحد اختیاری.

–  40 ساعت انجام فعالیت‌های خدمات اجتماعی (community service activities).

–  با موفقیت پشت سر گذاشتن امتحان OSSLT (Ontario Secondary Schools Literacy Test).

هزینه خوابگاه و موارد تحصیلی

خوابگاه مدرسه ویلیام

ویلیام آکادمی برای دانش‌آموزان خوابگاه‌های دانشجویی ارائه می‌دهد. این خوابگاه‌ها برای دانش‌آموزانی که تازه وارد کانادا شده‌اند و دانشجوی سال اولی ویلیام آکادمی هستند بسیار ایده‌آل است. این خوابگاه اتاق‌خواب‌های یک، دو و سه تخته دارد که هزینه آن به صورت زیر است:

 • اتاق‌های یک تخته: 1300 دلار
 • اتاق‌های دو تخته: 1100 دلار

بسیاری از دانش‌آموزان علاقه دارند مسکنی را با تعدادی «هم‌اتاقی» یا «هم‌خانه‌ای» مشترک اجاره کنند. مدرسه آگهی اجاره خانه یا آپارتمان را از طریق تابلو اعلانات و یا روزنامه مدرسه منتشر می‌کند.

این نوع اقامتگاه‌ها معمولا شامل یخچال و اجاق گاز می‌شود اما قبض برق و گاز را شامل نمی‌شود. دانش‌آموزان ملزم به پرداخت اجاره ماه اول و آخر به عنوان ودیعه هستند. متوسط ​​اجاره خانه برای اجاره خانه 450-700 دلار است. متوسط ​​اجاره آپارتمان بین 700 تا 1500 دلار است. هزینه زندگی با والدین نیز حدود 1300 دلار است.

برای اطلاع از شهریه و موارد آن نیز می‌توانید جدول زیر را مطالعه فرمایید:

شهریه دانش‌آموزان تمام وقت و شبانه روزی

دانش‌آموزان مقاطع ۷-۱۲ دبیرستان آنتاریو/ آمادگی برای دانشگاه شامل ۶-۸ درس ۱۹.۸۰۰ دلار در سال (اجباری است)
برنامه‌های هنری و ورزشی و اضافه بر سازمان ۲۹.۸۰۰ دلار در سال (اجباری نیست)

سایر هزینه‌های اجباری

هزینه ثبت نام 300 دلار
هزینه بیمه درمانی 600 دلار در سال
هزینه یونیفرم 550 دلار
هزینه فعالیت‌های مدرسه 800 دلار در سال
کتاب درسی/ لوازم تحریر 650 دلار در سال
کارمزد قانونی قیم (در صورت زیر 18 سال بودن) 250 دلار
هزینه فارغ‌التحصیلی (فقط پایه 12) 600 دلار

سایر هزینه‌های اختیاری

خوابگاه دانشجویی کوبورگ (اتاق مشترک، شامل وعده‌های غذایی) ۱۳.۸۰۰ دلار (از سپتامبر تا ژون)
خوابگاه دانشجویی تورنتو (اتاق یک نفره، شامل وعده‌های غذایی) ۱۵.۰۰۰ دلار (از سپتامبر تا ژون)
هزینه ایاب و ذهاب فرودگاهی ۳۰۰ دلار (یک‌بار رایگان)
هزینه سرپرستی ۱.۵۰۰ دلار در سال
یک دوره اعتباری دبیرستان آنتاریو ۲.۵۰۰ دلار به ازای هر دوره

دانش‌آموزان نیمه وقت

برای دوره‌ی دارای مدرک اعتباری دبیرستان آنتاریو مقطع 11_12 در آخر هفته، شب و تابستان

برای دانش‌آموزان ویزا شده 1.500 دلار به ازای هر دوره
برای دانش آموزان با اقامت دائم با وضعیت شهروندی 1.250 دلار به ارای هر دوره

برگزاری دوره زبان ESL در مدرسه ویلیام آکادمی

برای دانش‌آموزانی که زبان انگلیسی را در سطح مناسبی بلد نیستند دوره‌های ESL (English as a Second Language) برگزار می‌گردد. این کلاس‌ها به دانش‌آموزان و افراد مختلف غیر انگلیسی زبان، مهارت‌های متنوع زبان را آموزش می‌دهد.

کلاس‌های ESL می‌تواند به کودکان و بزرگسالان کمک کند تا مهارت‌های گوش دادن، خواندن و نوشتن انگلیسی را بیاموزند. این کلاس‌ها همچنین می‌تواند به آن‌ها در توسعه مهارت‌های گفتاری مناسب از نظر فرهنگی کمک کند. علاوه بر این، کلاس‌های ESL را می‌توان برای دانش‌آموزان کالج که نیاز به گذراندن آزمون‌های زبان انگلیسی برای ادامه تحصیلات پیشرفته دارند یا برای متخصصانی که به مهارت‌های خاص انگلیسی در زمینه خود نیاز دارند، توصیه کرد. در ویلیام آکادمی پنج سطح A تا E برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد. دانش‌آموزی که بالاترین سطح (یعنی سطح E) را از مدرسه بگذراند ، به مهارت‌های خواندن، نوشتن، گوش دادن، دستور زبان و صحبت کردن به زبان انگلیسی تسلط پیدا می‌کند.

شانس قبولی در دانشگاه‌های دیگر پس از گذراندن تحصیلات در مدرسه ویلیام آکادمی

تورنتو، قطب چند فرهنگی کانادا، شمار زیادی از دانشگاه‌های معتبر را در خود دارد. مانند: دانشگاه تورنتو(University of Toronto)، دانشگاه واترلو(University of Waterloo) و دانشگاه کوئینز(Queen’s University). هنگامی که به دنبال دبیرستانی با سابقه خروجی‌های آکادمیک عالی در آمریکای شمالی هستید، بهتر است ویلیام آکادمی (William  Academy) جز اولین انتخاب‌های شما باشد. در سال گذشته صد در صد دانش‌آموزان ویلیام آکادمی در پنج انتخاب اول خود برای ورود به دانشگاه‌ها و یا کالج‌های مورد نظرشان پذیرفته شدند. بسیاری از دانشگاه‌های کانادا از جمله دانشگاه تورنتو برای جذب دانشجو از این مدرسه، غرفه‌های معرفی و پذیرش برگزار می‌کنند. میزان پذیرش دانش‌آموزان ویلیام آکادمی در این دانشگاه‌ها برتر بیش از 96 درصد است.