وبلاگ

ده دانشگاه برتر کشور کانادا برای دانشجویان بین المللی‎‎

کشور کانادا در طی سال‌ها با تعداد زیاد دانشجویان خارجی که برای تحصیل به این کشور می‌روند، به یکی از بهترین مقصد‌های تحصیلی تبدیل شده است. در این مقاله ده دانشگاه برتر کشور کانادا را به شما معرفی خواهیم کرد. 

ده دانشگاه برتر برای دانشجویان بین‌المللی بر اساس رتبه‌بندی در سال 2020:

۱ـ دانشگاه تورنتو (Toronto)

دانشگاه تورنتو در بین دانشگاه‌های کانادا رتبه شماره یک را به خود اختصاص داده است. وقتی صحبت از تحقیقات می‌شود این دانشگاه یکی از بهترین‌ها در کل جهان است. در طول پنج سال گذشته برای راه اندازی ۳ پردیس زیبا و آنچه که برای معماری عالی و محیط طبیعی زیبا لازم است، از ۲۰۰ استارت آپ تحقیقاتی کمک گرفته‌شده است. این دانشگاه از دانشجویان بین‌المللی بسیار استقبال می‌کند و از ۱۶۰ کشور جهان دانشجو پذیرفته است. عوامل جذاب برای دانشجویان بین‌المللی شامل رتبه بندی بین‌المللی قوی، برنامه درسی مطابق با استانداردهای جهانی، فرصت‌های یادگیری بین‌المللی، گزینه‌های مختلف برنامه تحصیلی و فرصتی برای زندگی در شهر تورنتو می‌باشد. این دانشگاه رتبه ۱ را در بین ده دانشگاه برتر کشور کانادا به خود اختصاص داده است.

وبسایت: www.utoronto.ca

۲ـ دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC)

دانشگاه بریتیش کلمبیا به دلیل نقش عالی خود در زمینه تحقیقات مشهور و همچنین مرکز آموزش و تحقیقات است. این دانشگاه به طور متوالی به عنوان یکی از ۲۰ دانشگاه برتر جهان رتبه بندی شده است. چیزی که این دانشگاه را از بقیه دانشگاه‌ها متمایز می‌سازد مشارکت بین‌المللی در بین اعضای هیئت علمی دانشجویان و کارکنان کشورهای مختلف جهان است. حجم بسیاز زیادی از دانشجویان بین‌المللی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. دانشگاه بریتیش کلمبیا دارای دو پردیس اصلی است. یکی در کلونا (Kelowna) و دیگری در ونکوور (Vancouver). دانشجویان بین‌المللی از این واقعیت که آب و هوای ونکوور در مقایسه با سایر مناطق کانادا معتدل است، استقبال خواهند کرد. این دانشگاه رتبه ۲ را در بین ده دانشگاه برتر کشور کانادا به خود اختصاص داده است.

وبسایت: www.ubc.ca

۳ـ دانشگاه مک‌گیل (McGill)

دانشگاه مک‌گیل یکی از بهترین دانشگاه‌های کانادا است. در واقع این دانشگاه  یکی از برترین دانشگاه‌های پیشتاز در جهان است که در طول سال‌ها در بیش از ۱۵۰ کشور دنیا دانشجو داشته است. دانشگاه مک‌گیل به عنوان برجسته‌ترین دانشگاه در موسسه‌های تحقیقاتی پدیدار شده است. واقعیت این است که دانشگاه مک‌گیل در برنامه‌های آموزشی و پژوهشی نسبت به سایر برتری دارد. این دانشگاه دارای یک سیستم شگفت‌انگیز برای جذب دانشجویان باهوش از سراسر ایالات متحده، کانادا و در کل جهان است. دانش‍جویان دانشگاه مک‌گیل بالاترین نمره ورودی در کانادا را دارند. این دانشگاه رتبه ۳ را در بین ده دانشگاه برتر کشور کانادا به خود اختصاص داده است.

وبسایت: www.mcgill.ca

۴ـ دانشگاه مک‌مستر (McMaster)

دانشگاه مک‌مستر چهارمین دانشگاه برتر کانادا و هفتاد و دومین دانشگاه برتر جهان است. این دانشگاه در همیلتون واقع شده است. این دانشگاه با تأکید در تحقیقات پزشکی و علوم بهداشتی یکی از برجسته‌ترین موسسات تحقیقاتی در کانادا است. بیش از ۲۰٪ از جمعیت این دانشگاه را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند. این دانشگاه متشکل از دانشکده‌های مهندسی، علوم بهداشتی، علوم انسانی و علوم اجتماعی است. فارغ‌التحصیل‌های دانشگاه مک‌مستر به دلیل نبوغ و خلاقیت‌شان، خود را در هنگام مواجهه با مشکلات زندگی واقعی نشان می‌دهند. این دانشگاه رتبه ۴ را در بین ده دانشگاه برتر کشور کانادا به خود اختصاص داده است.

وبسایت: www.mcmaster.ca

۵ـ دانشگاه مونترئال (Montreal)

دانشگاه مونترال پنجمین دانشگاه برتر کانادا است. این دانشگاه در میان صد دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است. در این دانشگاه تدریس به زبان فرانسوی است و در شهر مونترال که معماری چشمگیری دارد واقع شده است. دانشکده اصلی آن در دامنه‌های کوه رویال قرار دارد. بیش از ۸۰ درصد که برای تحصیل ثبت نام می‌کنند در مقطع کارشناسی هستند. دانشجویان بین‌المللی به فوتبال، هاکی یا بدمینتون علاقه‌مند می‌شوند، چرا که دانشگاه مونترال به دلیل عشق به فعالیت‌های ورزشی بسیار شناخته شده است. یکی از عواملی که این دانشگاه را از بقیه متمایز می‌سازد، توانایی تحقیق و مشارکت بین‌المللی است. بخاطر این همکاری بین‌المللی با سایر نهادهای بین‌المللی، بسیاری از دانشجویان برجسته دارای امتیاز بورسیه تحصیلی برای تحصیل در خارج هستند. این دانشگاه رتبه ۵ را در بین ده دانشگاه برتر کشور کانادا به خود اختصاص داده است.

وبسایت: www.umontreal.ca

۶ـ دانشگاه آلبرتا (Alberta)

دانشگاه آلبرتا ششمین دانشگاه برتر کانادا و رتبه ۱۳۶ در بین تمامی دانشگاه‌های جهان است. دانشکده اصلی آن در ادمونتون (Edmonton)، مرکز ایالت واقع شده است. اگر به تحقیقات مرتبط با انرژی علاقه‌مند هستید، پس دانشگاه آلبرتا با برنامه‌های برجسته مرتبط با تحقیق در زمینه انرژی و مطالعات در دسترس، یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما است. دانشگاه تلاش می‌کند فارغ از کشور مبدا، فرصت را برای همه فراهم کند و مقرون به صرفه باشد. آن‌ها دانش‌آموزان خود را از طریق اقدامات خیرخواهانه و بورسیه‌های تحصیلی به مقاطع بالاتر آموزشی ارتقا می‌دهند. این دانشگاه رتبه ۶ را در بین ده دانشگاه برتر کشور کانادا به خود اختصاص داده است.

وبسایت: www.ualberta.ca

۷ـ دانشگاه اتاوا (Ottawa)

دانشگاه اتاوا بزرگ‌ترین دانشگاه دو زبانه در جهان است. این دانشگاه در قلب پایتخت کانادا واقع شده است و همواره در زمینه تحقیق و آموزش تدریس می‌کند. دانشگاه اتاوا از جمله دانشگاه‌های برتری است که تحقیقات برجسته‌ای انجام می‌دهد. همچنین دارای بزرگ‌ترین دانشکده حقوق در کل کانادا است. این دانشگاه به دلیل برنامه‌های مختلف عالی و برجسته شناخته شده است. این دانشگاه رتبه ۷ را در بین ده دانشگاه برتر کشور کانادا به خود اختصاص داده است.

وبسایت: www.uottawa.ca

۸ـ دانشگاه وسترن (Western)

دانشگاه وسترن یکی از دانشگاه‌های برجسته تحقیقاتی کانادا است که به دلیل برنامه‌های دانشگاهی استثنایی و اکتشافات تحقیقاتی معروف است. این دانشگاه در اونتاریو لندن قرار دارد. دانشگاه وسترن بیش از ۴۰۰ برنامه کارشناسی و ۸۰ برنامه کارشناسی ارشد را ارائه می‌دهد. این دانشگاه متشکل از جمعیت دانشجویان بین‌المللی از بیش از ۱۳۰ کشور جهان است. اطراف این دانشگاه پر از درختان، فضای سرسبز، مکان‌های زیبا برای مطالعه، ساختمان‌هایی با معماری غنی و دلپذیر و امکانات است. این دانشگاه رتبه ۸ را در بین ده دانشگاه برتر کشور کانادا به خود اختصاص داده است.

وبسایت: www.uwo.ca

۹ـ دانشگاه واترلو (Waterloo)

این دانشگاه به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های نوآور در کل کانادا رتبه بندی شده است. این دانشگاه به دلیل سطح بالای تحصیلات، همواره اندیشمندان و دانش‌ پژوهان بزرگی را از اقصی نقاط جهان جذب می‌کند. دانشگاه واترلو برندگان جایزه نوبل زیادی دارد. این یکی از دلایل جذب دانشجویان از سراسر جهان است. این دانشگاه در زمینه مهندسی در رتبه یک کانادا قرار دارد و دانشجویان آن‌ها با نوآوری‌های خود همواره بر جهان تأثیر می‌گذارند. این دانشگاه رتبه ۹ را در بین ده دانشگاه برتر کشور کانادا به خود اختصاص داده است.

وبسایت: www.uwaterloo.ca

۱۰ـ دانشگاه کلگری (Calgary)

این دانشگاه که در شهر کلگری واقع در نزدیکی کوه‌های راکی در ایالت آلبرتا قرار دارد، در سال ۱۹۶۶ تاسیس شد. این دانشگاه دهمین دانشگاه کشور کانادا و عضو ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان است. این دانشگاه از بیش از ۱۲۵ کشورجهان دانشجویان بین‌المللی را جذب می‌کند. دانشگاه کلگری عمدتا یک دانشگاه تحقیقاتی با بیش از ۵۰ مرکز تحقیقاتی است. این دانشگاه رتبه ۱۰ را در بین ده دانشگاه برتر کشور کانادا به خود اختصاص داده است.

وبسایت: www.ucalgary.caمنبع: www.afterschoolafrica.com